українська мова 5 клас гдз

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 105

105

Умова:


Відповідь:

105


Правила до параграфу

"Омоніми (повторення й поглиблення). Ознайомлення зі словником омонімів"


(стара версія 2013)


Вправа 105

Умова:

Прочитайте текст. Випишіть із нього речення, у яких потрібно розкрити дужки.
Надзвичайно важливо віднайти, зберегти й передати нашим нащадкам українські традиції вишивати натільну сорочку. Адже кожен візерунок на вишиванці має свій код, своє значення, якому наші пращури надавали (великий зміст, великого змісту). Уважається, що на вишиванці закарбовано (доля людини, долю людини). Вишиванка - це не тільки красива сорочка, а ще й оберіг. Коли вишивальниця сідає (на роботу, за роботу), вона вкладає всю свою душу у виріб, і цього жодна машина не замінить.
Знана майстриня Євгенія Возна переконана, що жодна сорочка чи рушник, (вишиті руками, вишиті в руках), не подібні до інших. Вони - унікальні. Наприклад, весільний рушник має бути суцільним. Його вишивають без вузликів і випорювань. Посередині має залишитись біле чисте поле. Цей рушник не можна виносити з хати до самого весілля і давати «відшивати» візерунки іншим дівчатам (За Н. Гілинською).

 

ГДЗ відповідь:

Адже кожен візерунок на вишиванці має свій код, своє значення, якому наші пращури надавали великого змісту. Уважається, що на вишиванці закарбовано долю людини. Коли вишивальниця сідає за роботу, вона вкладає всю свою душу у виріб, і цього жодна машина не замінить. Знана майстриня Євгенія Возна переконана, що жодна сорочка чи рушник, вишиті руками, не подібні до інших.