ГДЗ домашня українська мова 5 клас Єрмоленко

Вправа 18

Умова:

1. Спишіть текст. Поясніть, у чому полягає відмінність між написанням іменників - власних назв та іменників - загальних назв.
Перший День матері відсвяткували 10 травня 1908 року в Америці. Його запровадила американка Анна Джарвіс на знак любові й пошани до своєї матері. Згодом це свято прийняли жінки Європи, а 1929 року його вперше відсвяткували в Галичині з ініціативи Союзу українок. Згодом це свято поширилося по всій Україні (О. Сапеляк).
2. Випишіть іменники - власні назви. Поясніть уживання великої букви, використавши підказки з довідки.
Довідка: назва держави; назва регіону країни; перше слово офіційної назви свята; неофіційна назва країни; назва населеного пункту; ім'я та прізвище; назва континенту; перше слово назви громадської організації.

 

ГДЗ відповідь:

Перший День матері відсвяткували 10 травня 1908 року в Америці. Його запровадила американка Анна Джарвіс на знак любові й пошани до своєї матері. Згодом це свято прийняли жінки Європи, а 1929 року його вперше відсвяткували в Галичині з ініціативи Союзу українок. Згодом це свято поширилося по всій Україні.
Іменники - власні назви: День матері (назва свята), (в) Америці (назва країни), Анна Джарвіс (ім'я та прізвище), Європи (назва частини світу), (в) Галичині.(назва території України), Союзу українок (назва організації), (по) Україні (назва країни).

sponsored links