ГДЗ домашня українська мова 5 клас Єрмоленко гдз

(підручник за новою програмою 2018 року)

Вправа 261

261

Умова:


Відповідь:

261


Правила до параграфу

"Наголос. Словник наголосів. Орфоепічний словник. Орфоепічна помилка"


(стара версія 2013)


Вправа 261

Умова:

Прочитайте текст. Виділені слова поділіть на склади. Позначте закриті (з.) і відкриті (в.) склади за зразком.
Зразок. Кни-га, зго-дом.
Перші написи наші пращури залишили на камені. Згодом писали на глиняних табличках. З часом люди навчилися робити книжки з тонкої козячої шкіри. Першу таку книжку зробили в Малій Азії, у стародавньому Пергамі. Через те матеріал цей назвали пергаментом. Але таких книжок було мало, бо вони потребували довгої та копіткої праці й коштували дуже дорого (За О. Єфімовою).

 

ГДЗ відповідь:

261

 

 

 

Основні правила складоподілу (для допитливих)
1. Один приголосний, що стоїть між голосними, завжди належить до наступного складу, наприклад: во-да, пе-ре-вал.
2. Два шумні (обидва дзвінкі або обидва глухі) приголосні належать звичайно до наступного складу, наприклад: ті-сто, во-ско-вий, ді-жда-ти-ся.
3. Два шумні (дзвінкі або глухі) приголосні, один з яких дзвінкий, а другий глухий, належать до різних складів, наприклад: рід-ко, казка, греб-ти.
4. Три приголосні, якщо перші два з них шумні (обидва дзвінкі або обидва глухі), а третій сонорнийі, належать до наступного складу, наприклад: ві-стря, за~шкли-ти, за-здро-щі.
5. Якщо між голосними є два або більше приголосних, то сонорні звуки, що йдуть після голосного, належать до попереднього складу, а звуки, що стоять після них, -до наступного: кой-ка, май-стру-ва-ти, стовкли, муль-ко, сум-ка, кон-то-ра.
6. Якщо другим приголосним є сонорний, то разом з попереднім він належить до наступного складу: по-свист, ко-бра, ку-пля, по-смі-шка, пі-зній.
7. Два сусідні сонорні приголосні належать до різних складів: марно, став-ний, зер-но, віль-но, гор-ло.
8. Подовжені приголосні при складоподілі можуть розриватися: об-би-ти, зіл-ля, маз-зю.
9. Префікси не зберігають своєї цілісності й можуть розподілятися між складами, зокрема коли корінь починається з голосного: ро-зо-ра-ти, бе-зі-ні-ці-а-тив-ний, бе-зу-спі-гиний.