Єрмоленко решебник українська мова гдз 5 клас

Вправа 319

Умова:

1. Спишіть текст, вибираючи з дужок правильний варіант.
Свято лимонів
Свята бувають різні. Одне з найяскравіших, найцікавіших - фестиваль лимонів у місті Ментоні, який на два ти(жн, ждн)і стає тури(стськ, ськ)им центром Франції. Лимони, що вирощують біля цього містечка, мають унікальний і неповторний смак. Вони дуже кори^сн, стн)і.
Відкриває фестиваль Його Величність Лимон зі своїм почтом. На чолі вш(здн, зн)ої процесії гіга(нтс, не)ьке чудернацьке авто, прикрашене лимонами, апельсинами та грейпфрутами, на якому ща(стл, сл)иві діти розігрують веселі сценки. На ярмарковій площі гості можуть поласувати різноманітними цитрусовими стравами.
Для підготовки «лимонного» свята використовують сто тридцять тонн цитрусових плодів. Щорічно це розкішне й «смачне» шоу відвідують від 200 до 230 тисяч туристів.
2. Складіть розповідь про властивості цитрусових, які вживають у вашій родині.

 

ГДЗ відповідь:

Свято лимонів
1. Свята бувають різні. Одне з найяскравіших, найцікавіших - фестиваль лимонів у місті Ментоні, який на два тижні стає туристським центром Франції. Лимони, що вирощують біля цього містечка, мають унікальний і неповторний смак. Вони дуже корисні. Відкриває фестиваль Його Величність Лимон зі своїм почтом. На чолі виїзної процесії гігантське чудернацьке авто, прикрашене лимонами, апельсинами та грейпфрутами, на якому щасливі діти розігрують веселі сценки. На ярмарковій площі гості можуть поласувати різноманітними цитрусовими стравами.
Для підготовки «лимонного» свята використовують сто тридцять тонн цитрусових плодів. Щорічно це розкішне й «смачне» шоу відвідують від 200 до 230 тисяч туристів.
2. В одному апельсині міститься денна норма необхідного для організму вітаміну С. Такої думки дотримуються лікарі. Апельсини є смачним ліками при гастриті Апельсини, з'їдені перед сном, нормалізують обмін речовин. Крім того, людям, які застудилися і мають підвищену температуру тіла, часто рекомендують апельсини, адже в них міститься саліцилова кислота. Апельсини здатні чудово боротися з синдромом хронічної втоми, піднімають настрій і покращують працездатність. Цей чудовий фрукт вважається хорошим засобом профілактики простудних захворювань.