українська мова Єрмоленко гдз

Вправа 324

Умова:

1. Спишіть текст. До виділених слів доберіть спільнокореневі, у коренях яких відбулося чергування.
Весело забриніли струни. Старий кобзар знає, що молодь любить. «Коло млина, коло броду», «Ой летіла горлиця», - співає він. А далі як ударить на всі струни: «Ой за гаєм, гаєм, гаєм зелененьким...» Хлопці та дівчата схопилися в танок, аж курява пішла. Допізна спостерігав малий Тарас, як молодь танцювала, співала на майдані. Додому прийшов зачарований музикою й довго не міг заснути (За Д. Красицьким).
2. Поясніть лексичне значення слів кобзар, «Кобзар».

 

ГДЗ відповідь:

1. Весело забриніли струни. Старий кобзар знає, що молодь любить. «Коло млина, коло броду», «Ой летіла горлиця» співає він. А далі як ударить на всі струни: «Ой за гаєм, гаєм, гаєм зелененьким...» Хлопці і дівчата схопилися в танок, аж курява пішла. Допізна спостерігав малий Тарас, як молодь танцювала, співала на майдані. Додому прийшов зачарований музикою і довго не міг заснути.
Летіла - літала, схопилися - хапати, спостерігав - спостерегти. 2. Кобзар - український народний співець, що супроводить свій срів грою на кобзі. «Кобзар» - збірка віршів Тараса Шевченка, видана ним уперше в 1840 році в Санкт-Петербурзі.