Єрмоленко решебник українська мова гдз 5 клас

Вправа 419

Умова:

Прочитайте тексти. Обґрунтуйте написання и та /у виділених словах.
Шимпанзе
Поширені в лісах екваторіальної Африки.
Довжина тіла - 150 см, маса - 45-50 кг. Сплять і відпочивають у гніздах. Харчуються рослинною їжею, а також мурахами й термітами. Для пиття роблять собі чашечки, скручуючи листок у конус. Доживають до 60 років.
Павіан бабуїн
Поширені від Північної Анголи до Північного Мозамбіку, а також у Кенії та Південному Сомалі. Великі тварини масою понад 25 кг. Самки майже вдвічі легші. Павіани всеїдні. У раціон входять рослинна їжа, ящірки, комахи. Давні єгиптяни поклонялися павіанам, а їх трупи муміфікували.

 

ГДЗ відповідь:

Шимпанзе (у загальних назвах пишемо и після дев'яти букв: д, т, з, с, ц, ч, ш, щ, р - правило дев'ятки). Екваторіальної, павіан, раціон (у загальних назвах іншомовного походження букву і пишемо перед голосними). Африки (у географічних назвах іншомовного походження, які закінчуються на -ика, пишемо и). Мозамбіку (у географічних назвах іншомовного походження після приголосного зазвичай пишеться і, крім особливих випадків). Кенія, Сомалі (у географічних назвах іншомовного походження після приголосного перед голосним і в кінці слова пишеться і). Єгиптяни (и пишемо через традиційну вимову). Муміфікували (загальна назва, після приголосних, що не належать до правила дев'ятки, пишемо і).