українська мова Єрмоленко гдз

Вправа 420

Умова:

1. Прочитайте тексти. Випишіть географічні назви та назви порід тварин. Поясніть правопис.
Перський кіт
Батьківщиною породи вважають Туреччину, хоча в Європу тварина потрапила з Ірану. Відомо до 90 різновидів цієї породи. Масивні, міцні, пропорційні, з великими круглими очима. Утратили здатність ловити мишей, пацюків і не можуть жити поза домом. Спокійні, віддані.
Парусник (кавалер)
Один із найкрасивіших метеликів, поширених в Індонезії, Океанії та Південній Америці. У більшості з них кінці задніх крил витягнуті в довгі хвости. Цьому видові метеликів загрожує вимирання, оскільки ліси, де вони живуть, вирубують.
Кенгуру
Живуть у саванах Австралії. Тримаються невеликими стадами й харчуються травою. Малят виношують у сумці. Кенгуру не агресивні, але за певних умов можуть бути небезпечними. Стрибки кенгуру - одне з найефектнініих видовищ у природі.
Бордер-коллі
Ведуть родовід від оленегінних собак, яких свого часу до Шотландії завезли вікінги. Розумні, урівноважені, дуже чутливі, не байдужі до похвали. Чудові пастухи.
Кажуть, що своїм поглядом можуть гіпнотизувати худобу.
2. Напишіть коротку інформацію про будь-яку тварину, наприклад про вашого домашнього улюбленця.

ГДЗ відповідь:

1. Географічні назви: Туреччина, Європа, Іран (і пишемо на початку слова), Індонезія (і пишемо на початку слова та перед голосним), Океанія (і пишемо перед голосним), Південна Америка (и пишемо в географічній назві на -ика), Австралія (і пишемо перед голосним), Шотландія (і пишемо перед голосним). Породи тварин: перський кіт, парусник, кавалер, кенгуру, бордер-коллі (і пишемо, бо на кінці слова).
2. Мій домашній улюбленець

У нас уже десять років живе перський кіт Мартін. Він невисокий, бо в нього короткі лапи. Мартін рудої масті. Шерсть у нього довга, пухнаста, дуже приємна на дотик. Мордочка в мого кота кругла, пласка, як в усіх перських котів. Ніс у нього рожевий, приплюснутий, яку пекінеса. Мартінові вушка невеличкі, кругленькі. Очі в нього жовті, як мед. Найпомітнішим у ньому є те, що він дуже пухнастий і нагадує пекінеса. Я дуже люблю свого котика.