ГДЗ домашня українська мова 5 клас Єрмоленко гдз

Вправа 486

Умова:

1. Спишіть слова, які властиві тільки українській мові. Зазначте, до якої частини мови вони належать. Поставте наголос.
Багаття, батьківщина, володар, промовець, лелека, садиба, паляниця, смуга, загальний, узагалі, згодом, линути, соняшник, діяти, очолювати, мрія, мереживо, гаяти, безумовно.
2. Напишіть міні-твір на тему «Без яких слів я не можу уявити словник української мови». Використайте деякі з поданих слів.

ГДЗ відповідь:

Багаття (ім.), батьківщина (ім.), володар (ім.), промовець (ім.), лелека (ім.), садиба (ім.), паляниця (ім.), смуга (ім.), загальний (прикм.), узагалі (присл.), згодом (присл.), линути (дієсл.), соняшник (ім.), діяти (дієсл.), очолювати (дієсл.), мрія (ім.), мереживо (ім.), гаяти (дієсл.), безумовно (присл.). Українська мова - це моя рідна мова. Нею розмовляють мої батьки, друзі, однокласники, рідні. Кожне її слово чарівне і неповторне, мов життєдайне джерело, що дає наснагу іншим жити далі. Це такі слова, як «Батьківщина», «Вітчизна», «батько», «мати», «родина», «рід», «земля». Не можна уявити наш словник без слів «лелека», «соловейко», «калина», «верба», «соняшник», «рушник», «вишиванка», «писанка», «пісня», «хата», «паляниця». Це наші народні символи. На жаль, тепер не уявляю я нашої мови і без слів «армія», «солдат», «звитяга», «перемога». Але найкраще, на мою думку, це слово «любов». Любов до Батьківщини, любов до матері, любов до своєї землі. Без любові не було б життя.