Єрмоленко українська мова 5 клас

Вправа 596

Умова:

1. Прочитайте текст. Визначте мікротеми та запишіть тематичні речення.
Опудало
Чи доводилося вам чути, як когось обзивають опудалом? Я таке чую від своєї бабусі, коли збираюся на риболовлю. Тоді я натягаю на себе старий татів светр, дідові гумові чоботи (вони на два розміри більші!)... А на голові - мій улюблений яскравий блайзер.
І чого це я власне опудало?
Опудало люди придумали, щоб зберегти врожай. Ставлять його в полі, на городі, у садку. Найчастіше - це палиці, на які накинуто старе лахміття. А ще на нього вішають намисто з бляшанок, щоб дзеленчало. Замість рук - віники, які ворушаться від вітру. Стоїть опудало на одній нозі й крутиться на всі боки. Бриль або капелюх прикриває набиту соломою голову. Очі й ніс у нього з ґудзиків або намальовані.
Опудало має відлякувати ворон від зеленої кукурудзи, горобців - від соняшників, а хлопців - від вишень у сусідському саду.
А я ж нікого не відлякую! Навпаки, намагаюся «привабити» своїм виглядом рибу.
2. Напишіть докладний переказ тексту.

 

ГДЗ відповідь:

Перша мікротема. Кого називають опудалом. «Я таке чую від своєї бабусі, коли збираюся на риболовлю».
Друга мікротема. Для чого придумали опудало? «Опудало люди придумали, щоб зберегти врожай».
Третя мікротема. Опис опудала. «Стоїть опудало на одній нозі й
крутиться на всі боки».
Четверта мікротема. Відлякування птахів і хлопців. «Опудало відлякує ворон від зеленої кукурудзи, горобців - від соняшників, а хлопців - від вишень у сусідському саду».
П'ята мікротема. Я - не опудало. «А я ж нікого не відлякую!»
Опудало Чи чули ви, як когось називають опудалом? Мене так називає бабуся, коли я збираюся на риболовлю. Тоді я вдягаю старий татів светр, великі дідові гумові чоботи... А на голові - мій улюблений кашкет. Я зовсім не опудало!
Опудало люди придумали, щоб зберегти врожай. Його ставлять у полі, на городі, у садку. На палиці накидають старе лахміття, вішають намисто з бляшанок, щоб дзеленчало. Замість рук - віники, які ворушаться від вітру. Стоїть опудало на одній нозі. Бриль або капелюх прикриває солом'яну голову. Очі й ніс у нього з ґудзиків або намальовані. Опудало відлякує ворон від кукурудзи, горобців - від соняшників, а хлопців - від сусідських вишень.
А я ж нікого не відлякую! Навпаки, намагаюся своїм виглядом «привабити» рибу.