українська мова 5 клас

Вправа 613

Умова:

1. Прочитайте текст. Випишіть найцікавішу, на ваш погляд, інформацію.
Музей «Писанка»
У 1987 р. в м. Коломиї, що на Івано-Франківщині, відкрили перший (і єдиний у світі) музей, у якому зберігається понад 12 тисяч писанок.
Відвідувачі музею можуть побачити три тисячі писанок із різних регіонів України - Гуцульщини, Покуття, Буковини, Закарпаття, Бойківщини, Опілля, Волині, Поділля, Полісся, Наддніпрянщини, Причорномор'я, Слобожанщини.
Експонуються писанки української діаспори з Румунії, Франції, Канади, США та Аргентини, а також з Білорусі, Польщі, Чехії, Словаччини, Данії, Швейцарії, колишньої Югославії, Алжиру, Єгипту, Шрі-Ланки, Ізраїлю, Індії, Китаю.
Музей щорічно відвідує майже 100 тисяч туристів. їм розповідають про давні традиції писанкарства. З давніх-давен писанки писали для того, щоб уберегти свій рід від немочі й наслання, аби роїлися бджоли й не хворіла худоба, щоб родючою була земля, а діти росли гарними та щасливими.
Робота над писанкою, за яку бралися мати з донькою або невісткою, була оповита аурою таємничості. Не дозволялося, аби хтось чужий при цьому дійстві заходив до хати, бо міг наврочити.
Писанками на Великдень обдаровували рідних і близьких. Писанки відігравали роль своєрідного привітання на зразок сучасних листівок і навіть залагоджували задавнені сварки між сусідами. Дарування писанки означало, що конфлікт вичерпано й віднині встановлювалася злагода.
У музеї не тільки зберігають і показують численним відвідувачам різнобарвні яєчні скарби, а й у майстер-класах навчають писанкарства (За І. Крайнім).
2. Випишіть із тексту виділені слова та їх значення (за словниками).

 

ГДЗ відповідь:

Найцікавіша інформація:
З давніх-давен писанки писали для того, щоб уберегти свій рід від немочі й наслання, аби роїлися бджоли й не хворіла худоба, щоб родючою була земля, а діти росли гарними та щасливими. Робота над писанкою, за яку бралися мати з донькою або невісткою, була оповита аурою таємничості. Не дозволялося, аби хтось чужий при цьому дійстві заходив до хати, бо міг наврочити.
Писанками на Великдень обдаровували рідних і близьких. Писанки відігравали роль своєрідного привітання на зразок сучасних листівок і навіть залагоджували задавнені сварки між сусідами. Дарування писанки означало, що конфлікт вичерпано й віднині
встановлювалася злагода.
Слова та їх значення:
Регіон - територія, що характеризується комплексом притаманних їй ознак (фізико-географічних, економічних тощо). Діаспора - частина етнічної спільноти, що постійно живе в чужій країні, зберігаючи зв'язок зі своїм народом, національні традиції тощо.
Аура - тут: дух.
Конфлікт - зіткнення протилежних інтересів, поглядів; суперечка.
Майстер-клас - особлива форма навчального заняття, заснована на практичних діях.