українська мова 5 клас

Вправа 626

Умова:

1. Прочитайте текст і визначте, до якого стилю він належить. Назвіть ознаки, що підтверджують вашу думку. Які лексичні значення слів мишка, клавіша вам відомі?
Процесор і всі-всі-всі...
Найважливіша частина комп'ютера - процесор. На сучасних комп'ютерах можна грати в різні ігри, малювати, слухати музику, дивитися фільми. Монітор подібний до телевізора з пласким екраном. Текст можна читати на екрані, а можна вивести на принтер і надрукувати.
Є ще мишка та клавіатура, за допомогою яких керують комп'ютером. Клавіатура складається з багатьох клавіш. Вони поділені за призначенням на п'ять груп.
Перша (основна) група - це клавіші букв, цифр, знаків пунктуації тощо. Друга - службові клавіші. їх використовують окремо або в поєднанні з іншими клавішами для виконання певних дій. Найчастіше задіюють службові клавіші CTRL, ALT та ESC. До третьої групи належать функціональні клавіші. Вони використовуються для виконання спеціальних завдань. Позначені Fl, F2, F3 і так далі до F12. Четверта група - це клавіші для переміщення по документах, веб-сторінках, а також для редагування тексту. До них належать клавіші зі стрілками: HOME, END, PAGE UP, PAGE DOWN, DELETE та INSERT.
Ще є цифрова клавіатура. На ній зручно вводити цифри. Клавіші згруповані в блок, як на звичайному калькуляторі.
2. Які слова в цьому тексті вам незрозумілі? Дізнайтеся про їх зміст зі словників.
3. Підготуйте розгорнуту усну відповідь на тему «Комп'ютерна клавіатура». Адресат повідомлення - однокласники. Мета спілкування - повідомити цікаву інформацію про комп'ютер.
Орієнтовний план відповіді
1. Для чого призначена в комп'ютері клавіатура?
2. Основна група клавіш.
3. Службові клавіші.
4. Функціональні клавіші.
5. Клавіші переміщення.
6. Цифрова клавіатура.

 

ГДЗ відповідь:

Комп'ютерні клавіатури містять 101 клавішу або більше. Також все частіше вбудовуються додаткові кнопки та контрольні елементи -частіше для обслуговування мультимедійних систем. На комп'ютерній клавіатурі будь-яке натиснення та відпускання клавіші спричинює посилання сигналу до комп'ютера. Кожній такій дії відповідає окремий цифровий код. В залежності від способу передачі сигналу клавіатури звуться дротові та бездротові. За своїм призначенням всі клавіші поділяють на чотири поля. Перше (центральне) поле вміщує клавіші з літерами, цифрами, розділовими знаками, а також ряд управляючих клавіш. Як видно з надписів на клавішах, для більшості з клавіш центрального поля натискування однієї й тієї самої клавіші може призводити до введення різних символів залежно від режиму роботи клавіатури. Перехід до того чи іншого режиму багато в чому визначається програмою, яка керує роботою клавіатури. Таких програм є багато, тому навіть на аналогічній клавіатурі перехід, наприклад, з режиму введення українських літер на режим введення англійських може здійснюватися по-різному.