ГДЗ домашня українська мова 5 клас Єрмоленко

Вправа 86

Умова:

1. Прочитайте казку. Випишіть сполучники. Яку роль вони виконують у реченнях?
Казка про Сполучник
Жив собі в державі Рідна Мова скромний службовець на ім'я Сполучник. Він щодня сумлінно об'єднував не лише окремих, однорідних жителів цієї країни, а іноді й цілі родини-речення. Але його робота видавалася декому не дуже потрібною: ну й що з того, що поєднує... Можна й окремо жити непогано. От і кепкували з нього, казали, що маленький на зріст, що незмінний... І що цікаво - жодних питань до нього ніхто не ставив.
Набридли Сполучникові такі кпини. От і вирішив він утекти світ за очі - до інших, незвіданих країв.
Ішов Сполучник довго чи не дуже, але стомився й сів перепочити. Оглядівся довкола - ох і гарна його країна, ох і розкішна його Рідна Українська Мова!.. Аж серце стиснулося від думки, що доведеться оселитися на чужині. Добре розумів, що він хоч і маленький, а збідніє без нього держава, стане роз'єднаною...
Коли бачить, аж ген курява піднялася. А то гонець, і саме його розшукує, просить повернутися - сумно стало без нього, непривітно.
Зрадів Сполучник і з радістю повернувся додому. Від образи не залишилося й сліду, бо всі товариші вітали його, запрошували в гості. Сполучник запрацював іще краще, ніж колись, і від того Рідна Мова розквітла, стала милозвучною та співучою.
2. Про які граматичні властивості сполучників можна дізнатися з казки?

 

ГДЗ відповідь:

Не лише ..., а й; але; що; й; і; а; бо; ніж; та.