українська мова 5 клас гдз решебник

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 134

Умова:

134



Відповідь:

134


Правила до параграфу

"Основа слова і закінчення - значущі частини слова. Форми слова й спільнокореневі слова"


(стара версія 2013)


Номер 134

Умова:

Прочитайте. Яке з поданих у «хмаринках» запитань можна поставити до уривка в цілому? Яке запитання можна поставити до фрагмента, в якому йдеться про вовка? Зробіть висновок: які типи мовлення поєднано в уривку? Скористайтеся підказкою.
Грицик лежав на березі й дивився на дніпрову поверхню. Раптом він побачив, що до острова щось пливе. Над водою виднілася лише голова. «Видра, чи що?» - промайнуло в голові.
Проте це була не видра. Коли голова підпливла ближче, Грицик зрозумів, що це пес.
За мить тварина вибралася з води. Грицик отетерів. Над ним стояв величезний вовк. Мокра шерсть була довга й цупка. Зблиснули здоровецькі ікла. Повітря розітнув вереск Грицика: «Рятуйте!»
До берега вже поспішали козаки. Попереду, вихоплюючи шаблю з піхов, біг Швайка.
Грицик був переконаний, що він негайно кинеться на лютого звіра. Проте Швайка, придивившись, уклав шаблю в піхви, а тоді розвів руки так, мовби зустрів найкращого друга.
- Барвінку! - сказав він вовкові. - Братику мій сіренький!
І здоровенний хижак зі страшними іклами повівся, мов цуценятко. Він тонко заскавулів і кинувся Швайці на груди. А що був не цуценятком, а важким звіром, то Швайка ледве втримався на ногах.
Тоді Швайка почав вибирати з вовчої шерсті реп'яхи. Один клубочок, той, що збився біля правого вовчого вуха, він нишком заховав до кишені.
Трохи згодом біля вогнища козак дістав реп'яховий клубочок і видобув з нього тонку полотняну смужку. Тоді розгорнув її й заходився роздивлятися якісь закарлючки. Потім кинув смужку у вогнище.
За В. Рутківським.
Якщо вас зацікавили пригоди козака Швайки, знайдіть у книгарні чи бібліотеці і прочитайте книжку В. Рутківського «Джури козака Швайки». Про свої враження розкажіть однокласникам.

 

ГДЗ відповідь:

nemae