Глазова українська мова 5 клас ГДЗ

Номер 179

Умова:

Прочитайте. Визначте в реченнях вставні слова. На що вказує або що виражає кожне з них? Скористайтеся поданою нижче таблицею.
1. Кажуть, дощ завжди щастя приносить (Г. Коваль). 2. Ластівки низько літають, мабуть, на дощ (В. Мордань). 3. Прогнози, звісно, то невдячна річ (О. Савченко-Гнатюк). 4. Можливо, вдома дощик не вщухає (Д. Луценко). 5. На щастя, погода була хмарна, і вони не зазнали спеки (П. Куліш). 6. Підіть, будь ласка, у поле (Т. Мельничук). 7. Буває, в дорозі десь трапиться чиста криниця {Д. Луценко). 8. І райдуга стоїть, повірте, на півсвіта (А. Малишко).

 

ГДЗ відповідь:

Кажуть, (джерело повідомл.) дощ завжди щастя приносить. Ластівки низько літають, мабуть, (невпевненість) на дощ. Прогнози, звісно, (упевненість) то невдячна річ. Можливо, (невпевненість) вдома дощик не вщухає. На щастя, (ставлення до висловл.) погода була хмарна, і вони не зазнали спеки. Підіть, будь ласка, (ввічливість) у поле. Буває, (оцінка повідом., як звичайного) в дорозі десь трапиться чиста криниця. І райдуга стоїть, повірте, (провер. уваги) на півсвіта.