українська мова 5 клас ГДЗ

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 211

Умова:

211Відповідь:

211


(стара версія 2013)Номер 211

Умова:

Перепишіть речення в такій послідовності: 1) речення, у яких пряма мова стоїть після слів автора; 2) речення з прямою мовою перед словами автора. Розставте пропущені розділові знаки.
1. Казав їжак Хай буде так 2. Я з возом горшки побила жалілася кобила 3. Попалася лисиця в пастку і каже Хоч іще рано а доведеться заночувати. 4. Якось воно буде сказала миша в котячих зубах (Народна творчість). 5. Я не попадуся в сітку в'юн верткий хвалився рибкам (В. Івченко). 6. Равлик каже до сови із високої трави Мудра тітонько сова в тебе світла голова (П. Сорока).
Поясніть значення стійких словосполучень побити горшки, світла голова.
- Чи вживають ваші старші родичі в своєму мовленні прислів'я? Яким роблять прислів'я мовлення?
- Наведіть 2-3 приклади часто вживаних вами прислів'їв. Розкрийте значення одного з них.

 

ГДЗ відповідь:

1) речення, у яких пряма мова стоїть після слів автора: 1. Казав їжак: «Хай буде так!» 3. Попалася лисиця в пастку і каже: «Хоч іще рано а доведеться заночувати». 6. Равлик каже до сови із високої трави: «Мудра тітонько сова, в тебе світла голова».
2) речення з прямою мовою перед словами автора: 2. «Я з возом горшки побила», - жалілася кобила. 4. «Якось воно буде», - сказала миша в котячих зубах. 5. «Я не попадуся в сітку», - в'юн верткий хвалився рибкам.

- Не хвалися завтрашнім днем, бо не знаєш, що той день уродить.
- Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
- Дружба та братство - найбільше багатство.