українська мова 5 клас ГДЗ

Номер 458

Умова:

Прочитайте. Визначте в тексті іншомовні слова, поясніть їхнє значення.
Газети й журнали, телебачення й Інтернет належать до засобів масової інформації (ЗМІ), які ще називають англійським словом мас-медіа.
Видання, що виходять через певні проміжки часу, називають періодикою. Саме до періодичних видань належать газети, журнали, дайджести.
Наука про засоби масової інформації називається журналістикою.
Основними жанрами (видами) журналістики є замітка, стаття, репортаж, інтерв'ю, огляд, звіт, коментар.
Замітка - жанр інформаційний, тобто пізнавальний. У лаконічній формі (обсяг - від десяти до ста рядків) у замітці повідомляється про важливі, суспільно значущі, цікаві читачам факти.
Замітка не тільки несе певну інформацію, вона змушує читачів замислитись, часом збуджує цікавість до певних суспільних явищ. Замітка, зміст якої, крім обов'язкових питань що? де? коли?, відповідає ще й на питання чому?, є ще цікавішою й кориснішою: вона пробуджує ініціативу людей, виховує.
Важливе значення мають заголовки газетних і журнальних публікацій. Вони мають привертати увагу читачів, запам'ятовуватися.
Дайте відповіді на запитання: що таке періодика? Що вивчає журналістика? Які існують жанри журналістики? Яка роль заголовка газетної чи журнальної публікації?

 

ГДЗ відповідь:

nemae