українська мова 5 клас ГДЗ

Номер 471

Умова:

Прочитайте текст, визначте його тему й головну думку. Які типи мовлення поєднано в тексті?
Кінь
Кінь був улюбленою твариною наших предків. У казках коня батько передавав героєві у спадок, тому що ця тварина була символом вірності, відданості, швидкості й витривалості.
Кінь був атрибутом обрядів, на конях гарцювали боги давніх слов'ян.
Для свого господаря кінь був побратимом, він віщував майбутнє, знав усі таємниці землі й космосу. Він рятував воїна від ворогів, тому що міг літати над хмарами. За допомогою кінської шерстинки козак міг перетворитися на птаха або стати звіром.
Козаки любили різних коней: вороних, буланих, сивих, сірих, їхньою силою захоплювалися, красою милувалися, тому в казках зображували вогненними та крилатими.
Коней малювали на прядках, гребенях, дитячих іграшках. Під час розкопок було знайдено прикраси у вигляді коників.
Загиблих бойових коней наші предки ховали в степу й насипали над ними високі кургани, тому що поважали їх як мужніх воїнів.
З книги «Українська міфологія».
Поясніть написання виділених слів.
Складіть план тексту, запишіть його.
За планом напишіть переказ тексту.

 

ГДЗ відповідь:

Кінь
План.
1. Улюблена тварина наших предків.
2. Атрибут обрядів.
3. Козацький побратим.
4. Любов до коней.
5. Дитячі іграшки
6. Мужні воїни.
Кінь - улюблена тварина наших предків. Ця Тварина була символом вірності, відданості, швидкості й витривалості.
Кінь був атрибутом обрядів, на конях їздили давньослов'янські слов'ян. Кінь був побратимом для свого господаря, він віщував майбутнє, рятував воїна від ворогів, тому що міг літати над хмарами. За допомогою кінської шерстинки козак міг перетворюватися на різних тварин. Козаки любили різних коней: вороних, буланих, сірих. Вони захоплювалися їхньою силою, милувалися красою, у казках зображували вогненними та крилатими. Коней малювали на предметах побуту, дитячих іграшках. Під час розкопок було знайдено прикраси у вигляді коників. Наші предки ховали загиблих бойових коней в степу й насипали над ними високі кургани, тому що поважали їх як мужніх воїнів.