ГДЗ Глазова українська мова 5 клас

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 6

6

Умова:


Відповідь:

6


(стара версія 2013)Номер 6

Умова:

Прочитайте казку. Дайте відповіді на запитання і виконайте завдання, подані після тексту.
Жила собі дівчинка Марися, і не було в неї нікого: ні батьків, ні родичів. Любила дівчинка блукати лісом, розмовляти з пташками й деревами, роздивлятися квіти й трави.
Пішла якось сирітка в ліс по ягоди. У лісі вона зустріла сивого дідуся в солом'яному брилі й подертій сорочці. Пожаліла дівчинка жебрака й віддала йому зібрані ягоди.
А той дід був не жебрак, а чарівник. Подякував він Марисі за чуйність і загадав загадку: яка мова в світі найкраща?
Дівчинка відповіла, що найкраща мова - пташина.
Коли Марися прийшла в село та щось у когось запитала, з її вуст пролунало... пташине щебетання. Розгубилася дівчинка й засумувала.
Тепер Марисю розуміли солов'ї, сороки та вивільги, але зовсім не розуміли люди. Дівчинка збагнула, що неправильно відгадала дідусеву загадку.
Люди в селі стривожилися: що буде з Марисею? Кожен допомагав їй, чим міг. У відповідь вдячна дівчинка могла тільки щебетати...
Пішла Марися до лісу і знайшла чарівника. Той поцікавився, чи щаслива вона. Пташиним голосом дівчинка відказала, що дуже нещасна, бо люди її не розуміють! Прощебетала Марися, що най-гарніша мова - це рідна мова, якої навчили батьки.
Пішла дівчинка додому. Дорогою побачила гарну квітку і сказала про це вголос. Пролунали людські слова.
Так старий чарівник навчив дівчинку цінувати те, що маєш. Тепер Марися цінувала рідну мову, шанувала людей, які її підтримували. Ці люди стали їй ріднею.
За народною казкою.
- Що втратила дівчинка після того, як неправильно відгадала загадку: знання рідної мови чи здатність спілкуватися за її допомогою, тобто спроможність до мовлення?
- Назвіть почуття, які охопили дівчинку, коли вона почала щебетати замість того, щоб розмовляти. Значення кожного з названих почуттів з'ясуйте за поданим у кінці підручника Словничком почуттів.
- Поміркуйте: чому саме такі почуття охопили дівчинку?
- Чи могла Марися, втративши здатність до мовлення, повноцінно спілкуватися? Чому?

 

ГДЗ відповідь: