українська мова 5 клас

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 68

Умова:

68Відповідь:

Для самостійного виконання.
(стара версія 2013)


Номер 68

Умова:

Прочитайте мовчки. У якій колонці вправи подано окремі речення? У якій - текст? Визначте тему та головну думку цього тексту.
І. В Україні виявлено поклади понад ста одинадцяти видів корисних копалин. Починаючи з VIII століття, українські землі на чолі з Києвом стали центром Руської землі. Озеро Світязь має унікальну форму, з висоти пташиного польоту воно нагадує величезного мамонта, який приліг відпочити. Нині до складу України входять Автономна Республіка Крим, 24 області та два міста загальнодержавного значення: Київ і Севастополь. Українське козацтво утворилося наприкінці X століття.
II. Україна — держава у Східній Європі. На Європейському континенті це друга країна за величиною (після Росії) та найбільша країна, чия територія повністю розташована у Європі. Площа її становить понад шістсот тисяч км2. Україна межує з Росією, Білоруссю, Польщею, Словаччиною та Угорщиною, Румунією та Молдовою. На півдні і південному сході омивається Чорним й Азовським морями. Розташування України — надзвичайно зручне.
До запису, який є текстом, доберіть заголовок.

 

ГДЗ відповідь:

І колонка - окремі речення.
II колонка - текст «Україна - держава Східної Європи».