українська мова Глазова ГДЗ

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 70

Умова:

70Відповідь:

Юрій Ряст пояснює пояснення назви криничного журавля тим, що, нібито, це приладдя не зроблено нашими пращурами з дерева. Він припускає, що птахів-журавлів приручили наші прадіди в той час, коли вони прийшли напитися води.
На малюнках добре видно подібність будови криничного журавля до будови тіла плаха-журавля, у якого довгі ноги та довга шия.
(стара версія 2013)


Номер 70

Умова:

Прочитайте текст, визначте його загальну тему. Доберіть заголовок, який передає тему тексту. Визначте та сформулюйте мікротеми тексту (пункти плану). План запишіть.
Вирішив Господь Бог наділити народи світу талантами. Французам дав елегантність і красу. Італійці одержали особливий хист до музики. Німцям дісталися дисципліна та порядок.
Обдарував Бог усіх і сів спочити. Раптом побачив Він у куточку босу дівчину у вишиванці та віночку. Вона гірко плакала, бо не дістала Божого дарунку. Прийти вчасно завадила їй робота в полі. Це була Україна.
Сумна дівчина хотіла вже йти, але Бог підняв правицю й зупинив її.
- Є в мене чудовий дар, який уславить тебе на цілий світ. Це - пісня.
Узяла Україна Божий дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і радісно понесла пісню своєму народові.
Народна творчість.
Чи допоміг вам скласти план тексту поділ його на абзаци? Яким чином?
У кожному пункті записаного вами плану визначте головні за змістом слова, їх називають ключовими.
Поясніть уживання великої літери.

 

ГДЗ відповідь:

Божі таланти
1. Бог наділив народи світу талантами. 2. Дівчина у вишиванці та віночку 3. Чудовий дар.

Загрузка...