українська мова Глазова

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 9

9

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


(стара версія 2013)Номер 9

Умова:

Прочитайте уривок з народної казки спочатку мовчки, потім уголос. Що могло передувати подіям, про які тут розказано? Розкажіть про це.
Іванко добре знав цей ліс. Та сьогодні він не міг його впізнати! Все стало якесь інше. Стовбури дерев зробилися величезні. Звідкілясь узялися густі й колючі чагарі, які тут ніколи не росли. Пекла ноги кропива, кололи бур'яни.
Йти Іванкові було дуже важко. Перед ним з'явилося болото. Спробував ногою - грузне. Почав Іванко стрибати з купини на купину, а вони наче самі з-під ніг тікають. Та хлопець таки перебрався на той бік болота.
Коли дивиться - височенний кущ папороті, товстий, як дуб. А на одному листку внизу світиться квітка - п'ять золотих пелюсток і посередині око. Крутиться те око і сміється...
Простягнув хлопець руку і схопив квітку, яка опекла руку, наче вогнем, але він її не кинув, тримав міцно. І тут квітка почала рости, заблищала дужче, аж очі сліпило. Іван миттю сховав її під сорочку. Квітка притулилася до нього, наче аж проросла в самісіньке серце.
З того часу Іван почав розуміти мову всього живого: рослин, звірів, худоби, птахів, комах. Зовсім змінилося з того часу Іванкове життя!
- Якого значення висловам «мова тварин» та «мова рослин» надано в казці?
- Як розуміють вислів «мова тварин» сучасні вчені?
- Чи спроможна сучасна людина порозумітися з природою? Яким чином? Обговоріть з однокласниками.
- Розкрийте значення прислів'я: «З природою живи у дружбі, то буде вона тобі у службі».
- До яких видів мовленнєвої діяльності ви вдалися, виконуючи вправу?
Пофан газуйте Що могло трапитися після того, як хлопець почав розуміти мову всього живого? Розкажіть.

 

ГДЗ відповідь: