українська мова Глазова гдз

(новий підручник за програмою 2018)

Вправа 99

Умова:

99Відповідь:

Звісно, текст виграє після заміни однакових слів їхніми синонімами. Тепер немає повторення одного і того же слова.
Предмет, який описано в тексті - це перо. Спільнокореневі слова: перо, пір’їна, пір’я. Напевно варто замінювати спільнокореневі слова синонімами, щоб розповідь не була однотипною.
(стара версія 2013)


Номер 99

Умова:

Розгляньте таблицю. Що впливає на вибір виду речення за метою висловлювання при спілкуванні? З якою інтонацією вимовляють речення кожного виду?
Прочитайте речення мовчки, визначте вид кожного за метою висловлювання. Прочитайте речення вголос, дотримуючи правильної інтонації.
1. Від нерозумних суперечок ухиляйся! Вони породжують сварки (3 Біблії). 2. Шануйте друга. Де ж без хиб ви друга на землі знайти могли б? (М. Рильський). 3. Тихіше! Батько з сином розмовляє (М. Фодчук). 4. Даруйте людям радості тепло. Від доброти душа тепліє (В. Франків). 5. Що ж то за голос? Що за слова? (П. Мовчан). 6. Не піддавайтеся журбі!
(В. Базилевський).

 

ГДЗ відповідь:

1. Від нерозумних суперечок ухиляйся! (сп.) Вони породжують сварки (розп.). 2. Шануйте друга (сп.). Де ж без хиб ви друга на землі знайти могли б? (пит.) 3. Тихіше! (сп.) Батько з сином розмовляє (розп.). 4. Даруйте людям радості тепло (сп.). Від доброти душа тепліє (розп.). 5. Що ж то за голос? (пит.) Що за слова? (пит.) 6. Не піддавайтеся журбі! (сп.)