українська мова 5 клас ГДЗ

(підручник за програмою 2018 року)

Вправа 170


Умова:

170Відповідь:

І. Мамо, допоможи, будь-ласка, прикрутити гвинт. Тато, прибий цвях молотком. Дідусь, примотай мотузку до машинки. Бабусю, приший ґудзик.


Правила до параграфу

"Написання префіксів пре-, при-, прі-"


(стара версія 2013 року)


Номер 170

 

Умова:

Прочитайте текст. Визначте його тип і стиль мовлення. Відповідь обґрунтуйте. Усно перекажіть прочитане, правильно наголошуючи виділені слова.
ЯБЛУНЬКА
На маленькій, низенькій яблуньці цілий день любило сидіти сонце. Цвіту цієї весни на деревці було зовсім трішки, лише кілька рожево-білих квіточок радували бабцю Марію. Посадила вона яблуньку та й тішиться, плодів чекає.
У червні якось випадково побачила старенька троє яблучок. Вони сором'язливо трималися на гіллі. Радощам не було меж! Щодня плоди грілися на сонці, гойдалися на вітрі й міцно трималися хвостиками за життя!
А в серпні яблука зовсім набралися сили, почервоніли, стали соковитими. Яблунька стоїть край подвір'я і однією кроною дивиться на вулицю, де їдуть машини, поспішають у справах дорослі, тупотять до школи перпіачки.
Сергійко йшов додому, ніс важкого портфеля й ні про що не думав. Просто собі роздивлявся навкруг. Побачив яблуньку, вона лиш благословила на світ свої плоди. Зірвав яблуко, друге, третє... Надкусив одне, скривився, повикидав у бур'яни.
Подивилася старенька на яблуньку, обмацала кожну гілочку. Немає яблучок! Покотилися сльози... А Сергій ні про що не думав, просто пішов додому (За Т. Зелінською).
II. Виконайте завдання до тексту.
1. Знайдіть у тексті окличні речення. Що виражає кожне з них (оклик, погрозу, захоплення, радість, жаль)? Прочитайте їх з відповідною інтонацією.
2. Знайдіть речення зі сполучниками і, й, та. Що з'єднує кожен сполучник: однорідні члени речення чи частини складного речення?
3. Випишіть два складних речення і виконайте письмово їхній синтаксичний розбір.
4. Знайдіть одне речення, яке складається тільки з граматичної основи. Поширте його другорядними членами речення.
5. Випишіть словосполучення з першого речення.
6. Про що думала бабуся? Запишіть її думки у формі речення з прямою мовою. Накресліть схему цього речення.

 

ГДЗ відповідь:

170

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко