Заболотний українська мова 5 клас гдз

(підручник за програмою 2018 року)

Вправа 239

Умова:

239Відповідь:

239


Правила до параграфу

"Письмовий твір-розповідь на основі власного досвіду в художньому стилі"


(стара версія 2013 року)


Номер 239

 

Умова:

Прочитайте текст, звертаючи увагу на правильну вимову виділених слів. Визначте його тип і стиль мовлення. Висловіть свою думку щодо дій Гриня й Андрійка.
Пригода на ковзанці
Катаючись на ковзанах, Гринь необережно вихопився майже на середину ріки, де лід найтонніий. Аж раптом він почув під собою зловісний тріск - почув, що поринає у крижану воду.
В останню хвилину хлопець устиг ще вхопитися руками за край льоду і несамовито закричати. Але лід тонкий, ломиться йому під руками. Почувши крик, діти наче завмерли з переляку і жалісно подивилися на Гриня, а дехто з більших хлопців кинувся йому на рятунок. Та спинив їх старший Андрійко:
- Стійте! Ви його не врятуєте, а ще самі потопитесь.
Він десь-то читав або чув, що потопаючому треба подати якусь дошку чи жердку, щоб мав за що вхопитися руками... Погляд Андрійка впав на човен рибалки. І сяйнула щаслива думка:
- Гей, хлопці, суньмо човен по льоду, впоперек ріки, до Гриня.
Мов мурахи, вони вхопили човна й посунули по льоду. Що то буде? Андрійко вскочив у човен і став спереду, а потім схилився з нього і вхопив закостенілі руки Гриня... Усі діти радісно зітхнули і похвалили рятівника за його безкорисливий вчинок (За О. Цегельською).
II. Випишіть з тексту п'ять слів, у яких відбулося спрощення. Одне із цих слів (на вибір) запишіть фонетичною транскрипцією. Чи відповідає вимова цього слова його написанню?
III. Знайдіть у тексті речення із звертанням.

 

ГДЗ відповідь:

239

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко