українська мова Заболотний ГДЗ

(підручник за програмою 2018)

Вправа 295

295

Умова:


Відповідь:

295


Правила до параграфу

"Чергування у - в, і - й"


(стара версія 2013)


Номер 295

 

Умова:

Прочитайте текст. Обґрунтуйте його поділ на абзаци. Чи доводилося вам бувати на гірських річках? Розкажіть про свої враження.
Пісенна душа Черемошу
Віддавна переказують, що до схід сонця злітаються із Чорногори найдужчі орли полоскати свої дзьоби і крила в бистрині Черемошу. Ріка ця несе водограї, щоб химерними закрутина-ми обіймати задумливі гуцульські гори. Шумить, вирує і піниться Черемош, як оскаженілий, розпорошує дрібні бризки, оббиває камінні береги, нестримним плином перекочує через холодні брили...
Про що шепочуть пінні хвилі? Які таємниці ховає в собі незмовкна мелодія невидимих струн зачарованої арфи? Яку пісню награє вона, де її початок і кінець? Серцем пізнавати її глибинну печаль і коломийково-грайливі наспіви - така вдача гуцула, що увібрав у свою мову та пісню голос рідної ріки.
Снує одвічну пісню швидкоплинний Черемош, а її відгомін западає в душу, наповнюючи емоціями, яких не змити хвилями часу... (За І. Пільгу ком).
II. Знайдіть і вимовте шість словосполучень зі словами, у яких є подвоєні букви. Поясніть особливості вимови та написання цих слів.

 

ГДЗ відповіль:

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко