українська мова 5 клас гдз Заболотний решебник

(підручник за програмою 2018)

Вправа 307

307

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


(стара версія 2013)Номер 307

 

Умова:

I. Прочитайте текст. Визначте його тему, тип мовлення. Чим приваблює відвідувачів заповідник «Асканія-Нова»?
«Асканія-Нова»
Є на півдні України заповідник «Асканія-Нова». На його території знаходяться цілинний степ і перелоги, дендропарк, зоопарк, землі сільськогосподарського призначення, населені пункти. Щорічно «Асканію-Нову» відвідують десятки тисяч людей. Хтось приїздить, щоб ознайомитися із системою збереження довкілля, вивчити природні процеси. А хтось просто насолоджується подорожжю, прямуючи до місць відпочинку на узбережжях Чорного й Азовського морів...
У заповіднику можна зустріти лисицю, захоплену полюванням на полівок, сполохати зайця, побачити оленя, байбаків, які вигріваються на земляних горбочках біля нір. Тут науковці виявили майже 500 видів квіткових рослин.
Неповторні краєвиди степу зі стадами екзотичних і аборигенних копитних тварин, чудова природа, місцини з буйною рослинністю створюють дивовижне відчуття безмежжя і допомагають людині зрозуміти своє місце на планеті Земля (Із журналу).
II. Випишіть слова з подвоєними буквами. Підкресліть ті з виписаних слів, у яких подвоєні букви позначають подовжені приголосні. Поясніть вимову й написання.
III. Виділені слова запишіть фонетичною транскрипцією. Вимовте їх, дотримуючись правил орфоепії.

 

ГДЗ відповідь:

307