українська мова 5 клас гдз

(підручник за програмою 2018)

Вправа 437

437

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Узагальнювальне слово при однорідних членах речення"


Номер 437

 

Умова:

I. Прочитайте текст. Визначте його тему й мікротеми. Що нового ви дізналися? Яке речення тексту виражає основну думку прочитаного?
Українці - зірки світового балету
Уродженці Києва Вацлав Ніжинський і Сергій Лифар стали одними з найяскравіших зірок за всю історію світового балету.
«Бог танцю» Вацлав Ніжинський на сцені повністю перевтілювався - глядачів вражали його легендарний стрибок і здатність зависати в повітрі, витончена грація, абсолютне розуміння стилю.
Сергія Лифаря називали «добрим генієм балету XX століття». У юності він співав у церковному хорі Софійського собору, відвідував клас фортепіано в Київській консерваторії. Понад тридцять років був солістом, хореографом, керівником балетної трупи «Гранд-опера» у Франції. Відірваний від батьківщини, він до кінця життя думками линув на береги Дніпра. І на своїй могилі на паризькому кладовищі заповів написати лише чотири слова: «Serg Lifar de Kiev» - «Серж Лифар із Киева».
Сьогодні естафету В. Ніжинського і С. Лифаря підхопив український танцівник, вихованець Київського хореографічного училища Іван Путров - одна з найяскравіших зірок світового балету. На його спектаклі в Лондоні спеціально приїздять шанувальники з Америки, Японії, Австралії, з усієї Європи.
Неможливо уявити світовий балет без плеяди яскравих талантів з України (Із журналу).
II. Виконайте завдання до тексту.
1. Випишіть по три слова зі звуковим і нульовим закінченням. Які граматичні значення виражають ці закінчення?
2. Випишіть декілька слів, які стосуються музичного й хореографічного мистецтв. Доберіть до них спільнокореневі. Виділіть корені.
3. Виконайте письмовий розбір за будовою виділених слів.
4. Випишіть 3-4 дієслова з префіксами. Доберіть до кожного з них по три спільнокореневих з іншими префіксами. Якого значення надали ці префікси словам?
5. Доберіть дві форми іменника балет та два спільнокореневих слова до нього. З одним спільнокореневим словом (на вибір) складіть і запишіть речення.

 

ГДЗ відповідь:

437

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко