Заболотний решебник українська мова 5 клас ГДЗ

(підручник за програмою 2018)

Вправа 484

484

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Адреса"


Номер 484

 

Умова:

І. Прочитайте уривок. Доведіть, що це текст, користуючися схемою «Істотні ознаки тексту». Свою відповідь розпочніть так: «Прочитаний уривок є текстом, тому що в ньому можна визначити тему й основну думку ...»
Діоклетіанова капуста
З давніх-давен люди оцінили поживні й цілющі властивості капусти. Вважалося, що вона містить усі сім благ - гаряче й холодне, сухе й вологе, гірке й солодке, а також гостре. Лікарі радили давати капустяний сік дітям, аби ті швидше виростали, радили вживати цілющу капусту при запаленнях та свіжих ранах.
Ми розкажемо тобі дивну історію про римського імператора Діоклетіана Августа. 305 року Діоклетіан зрікся престолу і виїхав до міста Салони. Там, на превеликий подив колишніх підданих, імператор почав вирощувати капусту. Чим можна було пояснити цей дивний і незбагненний вчинок?
Кілька років тому Діоклетіана мучив глухий біль у животі. Жерці в один голос пророкували йому швидке одужання, сто років життя, блискучі перемоги на суходолі й на морі. А йому вже не лише вночі, а й удень дошкуляли болі. Діоклетіан уже почав думати про смерть.
Ось тут і нагодився старий грек. Він повів імператора на город і показав на капусту: «Ось у ній - твоє здоров'я». І справді, вилікував Діоклетіана свіжим капустяним соком.
...Здається, ще вчора імператор свято вірив, що кожен його крок - це сторінка історії. Нині ця віра розвіялася, мов туман.
Люди воюють, убивають, руйнують, а капуста собі росте. Вона годує, лікує, тішить зір. Вона однаково потрібна і друзям, і ворогам, й імператорам, і найостаннішому рабові (За Є. Моргуном).
II. Визначте тему, основну думку та задум тексту. Що відображає заголовок до тексту - тему чи основну думку?
III. Визначте мікротеми тексту і звірте свою відповідь з поданою нижче таблицею. Доведіть, що виділені в тексті речення є тематичними. Які слова в мікро-темах є ключовими? Доповніть усно таблицю до тексту.

 

ГДЗ відповідь:

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко