українська мова 5 клас

(підручник за програмою 2018)

Вправа 498

498

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Діалог"


Номер 498

 

Умова:

Прочитайте тексти різних стилів. У якій ситуації спілкування можливе кожне з висловлювань? Поясніть, як ви розрізнили тексти наукового, художнього та розмовного стилів.
Розмовний стиль
- Привіт, Оленко. Брат удома?
- Ні, його немає. Десь погнався на велосипеді.
- Жаль. Нехай зайде до мене, коли повернеться. Бувай!
- До побачення.
• Науковий стиль
Іноді здається, що в метеликів лише два крила, але це не так. Насправді крил у них чотири, як і в більшості інших комах, однак передні крила розташовані в одній площині із задніми, до того ж ще й бувають з'єднані з ними. Ось чому може здаватися, що крил у метеликів удвічі менше, ніж є насправді (З довідника).
• Художній стиль
Прийшла журлива пора прощання з красним літечком. У зелені кучері дерев уже вплітаються жовті пасма. Чарівниця-осінь починає розвішувати на гілках перші золоті дукати чарівного листя. Поступово в золото та багрянець одягається все деревно-чагарникове багатство (Ю. Заверуха).
• Офіційно-діловий стиль
Стаття 31. Держави визнають право дитини на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх і розважальних заходах, що відповідають її віку, та вільно брати участь у культурному житті, займатися мистецтвом. Держави поважають і заохочують право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті (З Конвенції про права дитини).
• Публіцистичний стиль
Віками народ витворював цю мову, витворив її, одну з най-багатніих мов слов'янства, триста тисяч пісень склала Україна цією мовою, зокрема явивши пісенні шедеври незрівнянної краси, дала світові Україна геніальних поетів, зажило українське слово шани й визнання серед народів близьких і далеких (О. Гончар).

 

ГДЗ відповідь:

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко