Заболотний решебник українська мова гдз 5 клас

(підручник за програмою 2018)

Вправа 507

507

Умова:


Відповідь:

507


Правила до параграфу

"Лексикологія"


Номер 507

 

Умова:

I. Прочитайте текст Під час читання запишіть ключові слова.
Блакитний алмаз
У природі трапляються кольорові алмази: блакитні, рожеві, жовті. Один з блакитних алмазів пов'язують з іменем відомого мореплавця Васко да Гами.
Якось славетний капітан прогулювався палубою та милувався коштовним каменем. Алмаз було вправлено у важкий золотий перстень. Камінь було ретельно огранено. Така обробка мала назву «троянда», алмазові вона надавала особливої краси. Блискучі грані сяяли, здавалося, що алмаз світиться із середини.
Цієї миті повз капітана проходив кок, підсковзнувся та штовхнув його. Спересердя капітан замахнувся на матроса. Перстень зіскочив з пальця і впав в океан.
Через чотири роки каравели* Васко да Гами знову опинилися на тому самому місці. Кок готував сніданок для команди. В одній зі скумбрій, що їх спіймали матроси, він знайшов капітанів перстень!
Так, перстень був той самий! Але його прозора колись «троянда» стала блакитною! Так подіяла на алмаз морська вода за ті роки, що він лежав на океанському дні (За Р. Валуєвим).
II. Виконайте завдання до тексту.
1. Визначте тему й основну думку тексту, тип і стиль мовлення.
2. Зі скількох мікротем складається текст? Назвіть їх у порядку розміщення.
3. Складіть і запишіть план тексту.
4. Зверніть увагу на написання виділених слів. Запишіть слова і сполучення мореплавець Васко да Гама, ретельно огранено, обробка «троянда», кок, каравела, скумбрія.
5. Доберіть синоніми до слів ретельно, спересердя.
6. Прочитайте текст удруге.
7. За планом напишіть докладний переказ на чернетці. Після опрацювання л чорнового варіанта перепишіть переказ у зошит.

 

ГДЗ відповідь:

Блакитний алмаз
У природі бувають алмази різного кольору: блакитні, рожеві, жовті. Блакитний алмаз пов'язаний з іменем мореплавця Васко да Гами. Якось славетний капітан гуляв по палубі та милувався своїм перснем, у який було вправлено алмаз. Особливої краси каменю надавала огранка під назвою «троянда». Завдяки сяйву блискучих граней здавалося, що алмаз світиться із середини. Кок, проходячи повз капітана, підсковзнувся та штовхнув його. Перстень зіскочив з пальця і впав в океан.
Через чотири роки кораблі Васко да Гами знову опинилися на тому самому місці. Матроси виловили скумбрію, яку кок вирішив приготувати на сніданок. В її шлунку він знайшов капітанів перстень! Перстень був той самий. Але його прозора колись «троянда» стала блакитною! Так на алмаз, що лежав на океанському дні, подіяла морська вода.

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко