українська мова 5 клас

(підручник за програмою 2018)

Вправа 53

53

Умова:


Відповідь:

Для самостійного виконання


Правила до параграфу

"Типи мовлення"


(стара версія 2013)


Номер 53

 

Умова:

I. Прочитайте текст та розгляньте репродукцію картини. Розкажіть, чим вражають полотна Катерини Білокур.
Народна художниця
Безрадісно пройшли дитячі та юнацькі роки народної художниці Катерини Білокур. Важка селянська праця, відсутність умов для здобуття освіти. А дівчинка так палко тягнулася до краси: хотіла малювати й читати. Самотужки опанувала грамоту, потайки від усіх вимальовувала перші картини звичайним вуглем на клаптиках полотна. Потім почала малювати фарбами. Пензлі робила із тхорячих волосинок і вишневої гілочки. Вони нагадували швидше голку, але лише такими пензлями можна тонко й майстерно опрацювати кожну деталь твору.
Полотна майстрині заполонило химерне розмаїття квітів, якого в природі насправді не існує. Це казкове плетиво кручених паничів, рож, маків, півоній, красуль і чорнобривців глибоко зворушує серце.
Наповнені сонцем, радістю та любов'ю до рідної землі, твори Катерини Білокур назавжди ввійшли в золотий фонд української культури (За О. Гончаром).
II. Знайдіть з-поміж виділених слів прийменники. Зачитайте словосполучення із цими прийменниками (за зразком).
III. Знайдіть з-поміж виділених слів сполучники. Визначте однорідні члени речення, які зв'язані цими сполучниками (за зразком).

 

ГДЗ відповідь:

II. Умов для здобуття, тягнулася до краси, потайки від усіх, вимальовувала на клаптиках, робила із волосинок, не існує в природі, любов'ю до рідної землі, ввійшли в фонд.
III. Дитячі та юнацькі, малювати й читати, волосинок і гілочки, тонко й майстерно, красунь і чорнобривців, радістю та любов'ю.

Загрузка...

ГДЗ математика 10 клас 2018 Бевз ГДЗ математика 10 клас 2018 Істер ГДЗ українська мова 10 клас 2018 Авраменко