українська мова Єрмоленко ГДЗ

Вправа 142

 

Умова:

Прочитайте афоризми видатних людей.
Тарас Шевченко 1. І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь. 2. Нема на світі України, немає другого Дніпра. 3. Якби ви вчились так. як треба, то й мудрість би була своя. і. Ну що б. здавалося, слова... Слова та голос - більш нічого. А серце б'ється, о жива, як їх почує!.. 5. Ми просто йшли: у нас нема зерна неправди за собою.
Іван Франко 6. Народ, що не шанує своїх великих людей, не варт звання освіченого народу. 7. Якби ти знав, як много важить слово, одно сердечне, теплее слівце! 8. Таж і в бурю не всі човни гинуть... 9. Лупайте цю скалуї
Костянтин Ушинський 10. Відберіть у народу все - і він усе зможе повернути, але відберіть мову, і він ніколи більше уже не створить її. 11. Життя людське завмерло б на одній точці, якби юність не мріяла.
Леся Українка 12. Немає честі нападати ззаду. 13. Права без обов'язків - то сваволя. 14. Благословенне слово, що гартує! 15. Без надії таки сподіваюсь! 16. Тільки той ненависті не знає, хто цілий вік нікого не любив.
Ліна Костенко 17. Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. 18. Слова росли із ґрунту, мов жита, добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона мені свята. І кров'ю предків тяжко пурпурова. 19. ...Бо хто за що. а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те.
2. Випишіть висловлювання про мову. Підкресліть те, яке ви узяли б за епіграф до власного твору «Українська мова - державна мова України».

 

Відповідь:

2.11. Відберіть у народу все - і він усе зможе повернути, але відберіть мову, і він ніколи більше уже не створить її. 20. Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. 21. Слова росли із ґрунту, мов жита, добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона мені свята. І кров'ю предків тяжко пурпурова.