Єрмоленко українська мова 6 клас гдз решебник

Вправа 47

 

Умова:

1. Прочитайте текст. Визначте його структуру: зачин, основну частину та кінцівку.
Стародавня служба інформації
У давні часи служба інформації між народами та державами, звичайно ж, була не така, як нині. Адже люди не знати нi радіо, ні телебачення, нi газет, нi інтернету...
Повільно скрипіли гусячі пера. У монастирських келіях схилялися над пергаментом літописці-самітники, ретельно записували, які події i коли відбувася в їхніх землях. Гінці від імператорів i князів сповіщали людей про похід на ворога чи про новi закони в державі. Ti новини завжди запізнювалися, а часом i не доходили до адресатів.
Кожна велика держава жила мовби на іншій планете куди лише вряди-годи з'являлися посланці інших світів. Вони привозили дивні звістки про те, що десь далеко є велика и міцна краша, а в ній ивуть piзнi племена i є могутне військо. У тих краях процвітають ремесла, торгівля. Незабаром звидні приїдуть купці й навезуть силу-силенну товарів, досі не знаних i не бачених...
Отака тоді була служба інформації. Мов сторі немічні черепахи, повзли по землі новини i доки доповзали до далеких країн, то робилися ще старішими за тих черепах.
2. Сформулюйте тему й основну думку тексту.
3. Доведіть, що наведений уривок є зв'язним завершеним текстом.

 

Відповідь:

1. Зачин - перший абзац. Основна частина: другим i третій абзаци. Кінцівка: останній абзац.
2. Тема: відомості про накопичення i поширення інформації вдавнину. Основна думка: поширення інформації в давнину було повільним.
3. Це висловлювання є текстом, бо речения в ньому зв'язані між собою, воно об'єднане спільною думкою, яка є завершеною.