українська мова 6 клас

Вправа 48

 

Умова:

1. Прочитайте текст. Визначте його тему й основну думку.
Три сестри, три Ярославни
Icторія про долю Анни Ярославни - молодшої дочки Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції, - відомо чимало. А ось и сестер - Анастасію та Єлизавету - згадують значно рідше.
Руки старшої дочки Ярослава Мудрого попросив угорський король. Очевидно, він, одружившись з Анастасією, хотів змінити зв'язки Угорщини iз сильною Русею. До речи його батько також був одружений з руською красунею. Весілля Анастасії відбулося в 1046 роцi. Угри отримали королеву, яка незабаром прийняла католицьку Bipy й підписувала державні документи під новим ім'ям Агмунда.
Другу свою дочку - Єлизавету - Ярослав Мудрий видав заміж за норвежця Гарольда. Щоправда, шлюбові передувала тривала, сповнена романтики iсторія.
Молодий норвежець закохався в Єлизавету під час своїх перших відвідин Києва. Руська княжна також покохала принца. Але Ярослав Мудрий погодився видати норвежцеві дочку лише за умови, якшо той стане королем i прославиться лицарською звитягою.
Гарольд подався в мандри по світу. Служачи у візантінського імператора, він здійснив чимало подвигів. А ще Гарольд писав поєзії, найпопулярнішою з яких стала пісня, присвячена Єлизаветі. Hapешті він досяг заповітної мрії - одружився з Єлизаветою. Проте їхне подружне життя було коротким. Уже в paнзi норвезького короля Гарольд вирушив на війну до Англії, де в одному з жорстоких боїв 1066 року загинув... А Єлизавета Ярославна вийшла заміж удруге i стата королевою Данії (За підручником «Icmopiї України. 7 клас», авт. Т. Ладиченко та iн.).
2. Заповніть у зошиті таблицю, визначивши в тексті тему, мікротеми, тематичні речення й тематичні слова.

6L48z1

 

Відповідь:

2. Дощ лив, як з відра - дуже рясно, сильно. Беруть на решето - обмовляти, перемивати кістки.