Єрмоленко українська мова 6 клас

Вправа 596

Умова:

Прочитайте текст. До якого типу висловлювання він належить? Визначте тему й основну думку тексту. Про які вчинки людей ідеться в замітці-роздумі? Які засоби характерні для замітки-роздуму?
Виховний момент
Усі люблять цей затишний куточок нашого двору. Піл кроною старої липи на зручних лавках можна посидіти з книжкою, відпочити. спостерігаючи, як розважаються діти. Яких тільки характерів не побачиш тут! Як по-різному спілкуються між собою діти і батьки з дітьми!
Непрості роздуми викликають сцени з життя, наприклад, коли бачиш стосунки дорослих із малечею. Нещодавно я була свідком такої ситуації. Іду повз дитячий майданчик. Тут мами вчать ходити найменшеньких. Старші не відходять від блискучої гірки. Деякі мами забороняють спускатися з неї. вдаючись до «переконливого» методу - висмикують дитину силою з гурту, ляскають її. дитина заходиться бід плачу.
Мою увагу привернуло дуже жваве -дитинча» на руках незнайомого чоловіка. Воно стрибало на колінах, вибиралося на шию. повисало на плечі. Біленькі кросівки і блакитна теніска так і миготіли в повітрі. Як може батько дозволяти такі вправи? Підходжу ближче. Акробатичні здібності -малого» стають зрозумілими: переді мною дресирована мавпочка. У розмові з чоловіком з'ясувалося: він дресирувальник, праиює в цирку. Під час нашої бесіди мавпочка опинилася високо на липі. Треба було бачити, як чоловік умовляв її спуститися, як переконував! І вихована мавпочка послухала. Я подумала: -Чому немає такого терплячого спілкування батьків із дітьми?» Можливо, тому й чуємо з дитячих майданчиків несамовиті крики, плачі, а діти ростуть неврів-новажені. з порушеною нервовою системою.

 

Відповідь:

Тема тексту: як по-різному спілкуються між собою діти і батьки з дітьми, і який це має прояв під час прогулянки на дитячому майданчику. Головна думка тексту: терпляче спілкування потрібно не тільки дресирувальнику з тваринами, а й батьків із дітьми. Якщо дорослі будуть чемно та переконливо спілкуватися з дітьми, то й діти будуть обов'язково їх слухати. А сила та гучні крики нічому доброму дітей не можуть навчити.