українська мова 6 клас ГДЗ

Вправа 61

 

Умова:

Спишіть слова власне української лексики в алфавітному порядку.  Визначте, до якої частини мови вони належать. Поставте наголос.
Загальнний, вixoлa, вшухати, вщерть, гарний, линути, людина, нiceнітниця, плекати, скеля, суниці, хист, жовтень, височінь, соняшник, мріяти, діяти, узагалі, багаття, очолювати, бальківщині, володар, промовець, гаяти, лелека, садиба, паляниця, мереживо, смуга, згодом, хурделиця, мрія, безумовно.

 

Відповідь:

6L61v1

2. Через Україну, через нашу хату вже качки летять
Для кожного з нас батьківська домівка - особливе місце. Куди б не закинула нас доля, як би далеко від рідного краю ми не попрямували у пошуках найкращого, завжди ми будемо пам'ятати дім, у якому пройшло наше дитинство. Рідний край для нас - це Україна. Родючий чорнозем, високі гори, яскраве блакитне небо, повноводні ріки - усе найкраще поєдналося на
нашій землі, щоб подарувати життя чудовим людям. Милозвучна українська мова лине у тенях i віршах над родючими ланами пшениці та соняшника. Щедро сонце наповнює стиглістю яблука у садку. Хрущі гудуть над кущем калини.
Лелеки кружляють над землею, пророкуючи добру новину. Який чудовий наш край! Де б ми не були, варто завжди повертатися додому, до мами, що на нас чекає, до ріної домівки, над якою восени летять качки...