українська мова 6 клас ГДЗ

Вправа 96

 

Умова:

1. Прочитайте текст. Випишіть власні назви.
Якщо рушите в подорож по Україні. - чи то від Бугу на заході до Сіверського Дінця на сході, чи то від Прип'яті на півночі до Чорного й Азовського морів на півдні. - обов'язково помітите, як відрізняється місцева українська мова від загальновживаної, літературної.
Кажемо звичайно приїхав автобусом, але на Закарпатті скажуть прийшов автобусом. На Полтавщині. Черкащині чуємо назву відомого птаха чорногуз, або лелека, на Вінниччині, Хмельниччині - чорногуз, або боцюн, на Рівненщині, Волині - бусел, бусень, на Чернігівщині - гайстер, у Чернівецькій області - бузьок, бусько.
2. Підготуйте усний переказ тексту.

 

Відповідь:

1. України, Бугу, Сіверського Дінця, Прип'яті, Чорного й Азовського морів. Закарпатті, Полтавщині, Черкащині, Вінниччині, Хмельниччині, Рівненщині, Волині, Чернігівщині, Чернівецькій області.

англійська мова 5 клас Калініна англійська мова 5 клас Карп'юк англійська мова 5 клас Несвіт математика 5 клас Тарасенкова Робочий зошит з математики Тарасенкова ГДЗ математика 5 клас Істер ГДЗ українська мова 5 клас Єрмоленко ГДЗ українська мова 5 клас Глазова ГДЗ українська мова (рідна мова) 5 клас Заболотний