Глазова решебник українська мова гдз 6 клас ГДЗ

Вправа 109

Умова:

Ознайомтеся з послідовністю лексикологічного розбору слова. Уснозробіть лексикологічний розбір виділ є них у реченнях слів.
Комаха зелена сюрчить на осонні, відпунить в лугах отой спів (Т. Щегапьська).
1. Частіше мусим згадувать старе ми, коли ще Борисфеном був Дніпро (А. Гризун). 2. Громовітер рве і свище, в танці скаче зливопад (І. Коваленко). 3. Я разу раз виходжу на алеї бібліотеки щедрої моєї (Б. Тен). 4. Люди на сама собі створює безліч усіляких заборон, перешкод, бар'єрів, фільтрів і шлагбаумів (О. Сеняик). 5. Чайці чапля чемно мовить: «Чорногуз пішов на лови. Чимчикує він до ставу через лози кучеряві» (О. Кононенко).

 

ГДЗ відповідь:

Слово Борисфен - повнозначне. Називає «давньогрецька назва ріки Дніпро, а також ім'я бога цієї ріки». Багатозначне; ужите в прямому значенні. Синоніми: Дніпро, Славута. Належить до власне української лексики. Історизм, поетичне.
Слово бібліотека - повнозначне. Називає «установа, культосвітній заклад, де зберігаються і видаються читачам книжки, журнали і т. ін., а також здійснюється популяризація і пропаганда літературних творів». Багатозначне; ужите в прямому значенні. Синоніми: книгозбірня. Запозичене слова Загальновживане.
Слово бар'єр - повнозначне. Називає перен. те що перешкоджає здійсненню, розвиткові чого-небудь». Багатозначне; ужите в переносному значенні. Синоніми: перешкода. Запозичене слово. Стилістично забарвлене.