Глазова решебник українська мова гдз 6 клас

Вправа 119

Умова:

Прочитайте. Визначте в реченнях фразеологізми. Які з них походять із мовлення трудівників; із творів усної народної творчості? Що означають ці фразеологізми сьогодні?
1. За батька Хмельницького текли по Вкраїні медовії ріки (П. Куліш). 2. З чужих турецьких берегів на ясні зорі і на тихі води привозили невольників-братів! (Є. Гуцало). 3. Мешкав у Січі, а тоді пішов на свій хліб (П. Загребельний). 4. Українська мова давня й молода. Світить рідне слово, як жива вода (М. Сингаївський). 5. Чоловіче, повертай голоблі назад, щоб менше сорому захопити (М. Стельмах). 6. Майбутнє не стригтиме людей під одну гребінку, як це уявляється вам (Олесь Гончар).
- Витлумачте значення фразеологізмів казка про білого бичка (курочку рябу); битий небитого везе; ловися, рибко, велика й маленька.

 

ГДЗ відповідь:

Медовії ріки, на ясні зорі і на тихі, пішов на свій хліб, жива вода, менше сорому захопити, не стригтиме під одну гребінку, п'яте колесо до воза, нате й мій глек на капусту.
Казка про білого бичка (курочку рябу) - щось вигадане, нереальне, надумане.
Битий небитого везе - ідеться про пройдисвітів і простаків. Потрапивши разом у неприємну ситуацію, пройдисвіт так спритно обведе простака, що той як єдиний постраждалий ще й візьметься допомагати пройдисвітові. Хатинка на курячій ніжці -стара й убога будова.