Глазова українська мова 6 клас гдз

Вправа 14

Умова:

Прочитайте народну легенду. Поясніть, що дала чарівна квітка юнакові й чого позбавила його змія. Чи можливе мовлення без знання мови?
Знахар
Один хлопець у ніч на Івана Купала знайшов квітку папороті, есе п додому, чує, що всі дерева, птахи і тварини розмовляють між собою, і він усе те розуміє. Це цвіт папороті дав йому чарівну здатність розуміти мову тварин і рослин.
З того часу став хлопчина знахарем. Кожна травинка розповідала йому, від якої недуги вона може зцілити. А пташки розказували, де яка трава росте.
Найбільше ліків знала стара й мудра змія, яка жила у скелі. Свої таємниці вона відкривала тільки молодим зміям.
Дізнався про це молодий знахар і почав учащати до скелі. Сховається серед каміння і слухає розмову між зміями.
Побачила якось стара змія хлопця, розгнівалася на нього і вкусила. Від її отрути знахар не вмер, але онімів. Та мову всього живого, як і раніше, розумів.
Блукав він якось лісом і почув щебетання двох пташок. Колінця їхнього щебету були, як слова. Хлопець їх розумів.
- Чула, що царівна тяжко захворіла? - щебече перша пташка.
- Чула. Я знаю, як її вилікувати, - відповідає друга.
- А як? А як? - запитує перша.
- Завтра вранці випаде така роса, що всі недуги лікуватиме.
Наступного ранку німий хлопець змочив росою в роті - - і знову зміг говорити. Набрав він чарівної роси, пішов до царського палацу і сказав цареві приготувати для хворої купіль. Накрапав у ту купіль роси. Скупалася царівна й одужала.
Вдячний цар хотів видати свою дочку за хлопця заміж. Та той бути царевим зятем не схотів, так і залишився знахарем. Багатьох людей той знахар вилікував, - Дайте відповіді на запитання: що таке мовлення? Як пов'язані між собою мова і мовлення?
- До якого виду мовленнєвої діяльності ви не вдавалися, виконуючи вправу?
- Доведіть, що текст легенди містить і монолог, і діалог.
- Які почуття охопили батька, коли його дочку було зцілено? Що відчували люди, яких вилікував знахар? Тлумачення слів, які називають ці почуття, відшукайте в поданому в кінці підручника Словничку назв почуттів.

 

ГДЗ відповідь:

nemaeee