українська мова 6 клас

Вправа 448

Умова:

Дайте усні відповіді на запитання.
- Чи траплялося вам стати свідком благородного вчинку? Розкажіть про нього.
- Який вчинок ви вважаєте благородним і чому?
- Чи доводилося вам спостерігати негідний вчинок? Розкажіть.
- Який вчинок ви вважаєте негідним і чому?
- Чи може один-єдиний учинок змінити життя людини, яка його здійснила? Життя інших людей? Життя суспільства? Життя держави? Наведіть приклади таких учинків.

 

ГДЗ відповідь:

Посієш вчинок- виросте характер. Твір-роздум про вчинок На спортивному майданчику ми з товаришем затрималися допізна, бо так хотілося і м'яч поганяти, а згодом ще й на роликах покататися. Мій товариш був дуже не в настрої, бо весь час йому доводилося відволікатися на маленьку сестричку. Мама наказала за нею доглядати, щоб нічого поганого не сталося. Надійка (так її звали) бавилася та все просила Миколку, свого брата, покататися на роликах. Аж до сліз дійшло, бо вона й слухати не хотіло, що ролики для неї завеликі.
Аж раптом під кущем ми помітили невеличкі ролики - точно Надій-чин розмір, бери і катайся! Якась малявка забула. Та Микола став дуже серйозним. Він узяв чужі ролики, підійшов до сестрички, пильно подивився на неї і сказав:
- Це чужі ролики. Бачиш, вони рожевого кольору, значить, якоїсь дівчинки, бо ви всі полюбляєте рожеве. Вона забула їх і пішла додому. А тепер сидить а гірко плаче, що була такою неуважною. А якби це сталося з тобою, що б ти зробила?
- Я не знаю..
- А я знаю! Ми підемо шукати її.
Шукати довго не довелося, бо ми ще здалеку помітили стурбовану маму й похнюплену заплакану дівчинку. Надійка тримала в руках ролики, а Миколка звернувся до них:
- Ви, може, ось це шукаєте?
Радості не було меж! Я здивувався, але найбільше, як мені здалося,
раділи Миколка і його сестричка Надійка.
Я вважаю це благородним вчинком, тому що дуже важливо бути чесним, а ще - це так приємно дарувати радість людям. Коли я розповів цю історію бабусі, то вона зауважила: «Посієш вчинок - виросте характер».