Глазова українська мова 6 клас гдз решебник

Вправа 47

Умова:

Роздивіться схему «Типи мовлення» на форзаці підручника. Прочитайте висловлювання, визначте, до якого належить кожне з них. Свою думку обґрунтуйте.
I. Колись давно в одній далекій країні жила жінка. Мала вона три дочки. Пройшли роки, підросли дівчата, повиходили заміж, кожна мала своє господарство. Занедужала стара мати. Послала свою сусідку-чарівницю до старшої дочки, щоб та прийшла. Дочка ткала полотно і не захотіла прийти. Розсердилася чарівниця, зробила її павуком і сказала: «Ось тобі кара: тчи все життя!»
Пішла чарівниця до другої дочки. І та була зайнята роботою: мила посуд, тому не пішла до матері. «Ти будеш черепахою», - вирішила чарівниця.
Пішла вона до третьої дочки, яка також була за роботою. Але як почула, що мати хвора, швидко все залишила і побігла до рідної домівки.
Прожила ця дочка довгі роки щасливо, а в глибокій старості стала золотою бджілкою. Літає вона над медоносними полями, над далекими лісами, але завжди повертається до рідного вулика.
Народна легенда
II. Довжина тіла робочої бджоли - 12-14 мм, приблизна вага - 100 мг. Тіло бджоли виразно поділяється на голову, груди й черевце, рухомо з'єднані між собою. Па боках голови - пара складних очей, а на тім'ї - троє простих очей. Поверхня складних очей складається з кількох тисяч дрібних шестикутних пластинок - фасеток, які зрослися між собою. Знизу на голові бджоли - вусики й хоботок.
Ззовні все тіло бджоли вкрите твердим панциром, утвореним з особливої речовини - - хітину. На задніх ніжках у робочих бджіл є так звані щіточки й кошики (заглиблення) для збирання та перенесення пилку.
З енциклопедії природознавства
НІ. Пасічництво вважали ремеслом шляхетним, через те люди з низькою душею зазвичай ним не займалися. Праця біля бджіл вимагала великого досвіду й уміння, тому пасічниками найчастіше були літні люди, поважані на селі особи.
Якби всі люди були як бджоли, то край наш прекрасним медоносом став би, а Україна - могутньою державою з прекрасним і багатим життям.
За Г. Медведчук
- Складіть розповідь «Як я вітав мого товариша (подругу) з днем народження». Використайте народні вислови «вашими устами та мед пити», «передати куті меду», «як медом по губах».
- Що бджола уособлює для українця? Відповідь побудуйте у формі роздуму: «Українці вважають бджолу..., тому що...».
Уявіть, що привітати вас із днем народження прилетіла чарівна бджілка. Пофантазуйте і складіть опис комашки-чарівниці.

 

ГДЗ відповідь:

I - розповідь. II - опис. III - роздум.
*Здавалося б, що тут складного: привітати товариша з днем народження? Виявляється, що є один момент, про який кажуть: «Не передай куті меду». Я б пояснив простіше: вітати треба щиро, без фальші, від душі. Хоча, що не кажи, а приємні слова - це як медом по губах, їх дуже приємно чути. Моя бабуся обов'язково додає: «Вашими устами та мед пити». Це вона таким чином хвалить кожного з нас, хто знаходить гарні слова для привітання свого товариша.
* Українці вважають бджолу священною комахою, тому що працьовитішої за бджілку важко знайти. Змалечку й діток привчають до роботи, кажуть: «Бджола мало, а й та працює». Ця комаха невтомно трудиться, збирають мед і для себе, і для людей. Тому працьовитих людей порівнюють з бджілками: трудиться, мов бджілка, з ранку до вечора.