домашня робота Глазова 6 клас українська мова

Вправа 78

Умова:

Виберіть із довідки слова, які відповідають поданим лексичним значенням. Які з цих слів донедавна вважалися неологізмами? Чи є вони ними сьогодні? Чому?
1. Усесвітня асоціація інформаційних компьютерных мереж, об'єднаних у єдину структуру. 2. Воїн-контрактник військового загону, який не бере участі у військових діях, а лише стежить за порядком та допомагає відновлювати господарство після війни. 3. Особа, яка користується послугами обчислювальної техніки для одержання інформації. 4. Портативний комп'ютер, зовнішні та внутрішні пристрої якого вмонтовані в одному корпусі у формі кейса вагою від двох до п'яти кілограмів.
Користувач. Ноутбук, Миротворець. Інтернет.
- Серед поданих слів визначте іншомовні. Назвіть у них вивчені орфограми.
- Які назви технічних пристроїв з'явилися в мові упродовж кількох останніх років? Які з них і сьогодні сприймаються як неологізми? Які стали загальновживаними?

 

ГДЗ відповідь:

Усесвітня асоціація інформаційних комп'ютерних мереж, об'єднаних у єдину структуру, - Інтернет. Воїн-контрактник військового загону, який не бере участі у військових діях, а лише стежить за порядком та допомагає відновлювати господарство після війни, - миротворець. Особа, яка користується послугами обчислювальної техніки для одержання інформації, - користувач. Портативний комп'ютер, зовнішні та внутрішні пристрої якого вмонтовані в одному корпусі у формі кейса вагою від двох до п'яти кілограмів, - ноутбук. Ці слова вже вийшли з групи неологізмів. Хоча вони ще не встигли увійти до сучасних словників іншомовних слів (видання таких словників не встигає за поширенням неологізмів), але всі ці слова перейшли до активної лексики.

sponsored links