українська мова 6 клас ГДЗ

Вправа 16

Умова:

Виконайте завдання одного з варіантів (на вибір).
ВАРІАНТ А. Складіть і запишіть опис (5-7 речень) на одну з тем: «Барвінковий край», «Рідні краєвиди». Використайте звертання й однорідні члени речення.
ВАРІАНТ Б. Складіть і запишіть роздум (5-7 речень) на тему «З чого починається любов до Батьківщини». Використайте вставні слова й однорідні члени речення.



ГДЗ відповідь:

ВАРІАНТ А
Барвінковий край
Я люблю їздити на вихідні й канікули до бабусі та дідуся в село. Гарно там просто лежати на землі, качатися по ній, борюкатися з друзями. І від цього не забруднюєшся, бо вся земля вкрита, мов килимом, травою та синіми квітами барвінку. Бабуся так і каже, що в них барвінковий край і часто співає: «Стелися, барвінку, буду поливати...». Барвінок - цілюща рослина. Дідусь п'є настоянку з листя та квітів барвінку, коли підвищується тиск, а бабуся миє і полоще барвінковим відваром волосся. А от жувати листочки й стебла барвінку не можна, бо в них є отруйні речовини.
Рідні краєвиди
Улітку ми з батьками мандрували Україною. Яку ж красу ми побачили: величні Карпатські гори та гірські ріки, безкраї степи та широкі лани, могутні ліси й дивовижний Дніпро. На жаль, не вистачило часу на подорож Кримом і Приазов'ям, але, як каже тато, - усе попереду. Утім, мандри - мандрами, але в кожного з нас є рідний край. Це -місцевість, де ми живемо, навчаємося, де працюють наші батьки. Рідні краєвиди - прекрасні, але часом не маючи розуму, люди паплюжать природу: вирубують дерева, засмічують довкілля. Друзі, бережімо рідний край! Його слід ретельно захищати, щоб нащадки теж могли радіти зеленим деревам і чистим річкам, а не споглядати пластиковий мотлох замість зеленої трави і поліетиленові пакети замість листя на деревах.

ВАРИАНТ Б
З чого починається любов до Батьківщини
Я, звичайно, люблю свій рідний край - мою Україну! Тут я живу, тут народилися мої батьки, дідусі й бабусі. І, певна річ, мені навіть важко уявити, із чого ж розпочалася ця любов, де лежать її витоки. Мабуть, любов до Батьківщини починається з любові до матері, коли немовля несвідомо пригортається до неї, всотує материнську мову. Лагідні неньчині слова, колискова пісня вселяють в малюка любов і спокій. Поступово дитина дорослішає, вимовляє перші слова, спілкується з батьками, рідними, згодом - із друзями. На мою думку, усе це і є джерелом любові до Батьківщини, адже навіть назва рідного краю походить від слова «батьки».