українська мова Заболотний ГДЗ

Вправа 220

Умова:

I. Прочитайте текст. Визначте його стиль і тип мовлення. Укажіть слова та сполучення, за допомогою яких автор змальовує дуба як живу істоту.
ЛІСОРУБИ
Коли звалювали першого дуба - на хлопців дрібним холодним дощем бризнула роса. Сонячний промінь пробивався крізь гущавину віт, спалахував на лезах сокир, і тоді рубачі мружили очі. Врядй-годй по верхів'ях дубів пролітав вітер, листя журно шелестіло...
Один велетень дуб умирав особливо неохоче. Коли його підпиляли, він ще ганяв по собі соки від міцного живучого і вірного його життю кореня, глумів листям, і гордо кланявся сонцю, і все не здавався волі людей - тільки тремтів стовбуром і гулко ахкав від болю, коли били сокирою. Але потім він хитнувся, похилився і затріщав, затріпотів вітами і всією вагою із страшним шумом і гучним тріском упав на землю. Потьмарилася, погасла краса дуба: листя зробилося холодним, кора потемніла, і з-під неї закапав на траву прозорий сік (За Г. Тютюнником).
II. Визначте рід і число виділених іменників. Випишіть ті з них, які мають обидві форми числа (однину і множину). Доведіть це, змінивши форму іменників (письмово).Відповідь ГДЗ українська мова:

220