домашня робота Заболотний 6 клас українська мова гдз

Вправа 32

Умова:

I. Прочитайте. Доведіть, що це текст, користуючись поданою нижче схемою «Істотні ознаки тексту». Поясніть, з якою метою автор розповідає цю історію.
ПОДВІЙНЕ ЗНАЙОМСТВО
Зі школи Оксана поспішала додому. Мама веліла не запізнюватися: сусіди справляли новосілля і запросили їх на знайомини.
В автобусі Оксана зайняла зручне місце й безтурботно поринула у свої мрії. На одній із зупинок увійшла й стала якраз біля неї літня жінка з важкими сумками в руках. Пасажири попросили дівчину поступитися місцем. Та Оксана вдала, ніби не чує.
Увечері вона з матір'ю та батьком пішли до нових сусідів. Двері відчинилися - і на порозі стала жінка, яку Оксана так образила своєю нечемністю в автобусі, а на столі було частування з тих самих важких сумок. Дівчина ладна була провалитися крізь землю. Мати вихваляла перед новою сусідкою свою доньку, яка вона вихована та скромна, і вчиться добре, і вдома допомагає...
Кожне мамине слово, як насмішка, стьобало дівчину. А сусідка спокійно дивилася їй просто в очі. Той погляд надовго запам'ятався Оксані (А. Гамарник).
II. Виконайте завдання до тексту.ГДЗ відповідь:

II. 1. Тема тексту- важливість виховання і ввічливості. Основна думка тексту - ввічливим потрібно бути завжди, а не інколи. Чи завжди потрібно бути чемним? 4. Зачин - І і II абзаци. Основна частина - IV абзац. Кінцівка - IV абзац. 6. План: 1. Майбутнє знайомство з сусідами. 2. Випадок в автобусі. 3. Знайомство з новою сусідкою. 4. Сором.