ГДЗ домашня українська мова 6 клас Заболотний гдз

Вправа 336

Умова:

Виконайте завдання одного з варіантів.
ВАРІАНТ А. Напишіть невеликий твір-опис (5-6 речень) у художньому стилі на одну із запропонованих тем: «Зашелестів дощ», «Вечір наближається скорою ходою», «Ріка заснула в берегах». Використайте в тексті прикметники-епітети.
ВАРІАНТ Б. Уявіть себе художником і розкажіть, яким би ви зобразили на картині море під час шторму і штилю, удень і ввечері. Доберіть і запишіть 3-5 прикметників, за допомогою яких можна описати море в художньому творі. Напишіть невеликий опис моря (5-6 речень), використовуючи дібрані прикметники.

 

Відповідь ГДЗ українська мова:

ВАРІАНТ А
Зашелестів дощ
Дивлюся у вікно на сяючий від яскравого сонця парк. Дітлахи веселим галасом перекрикують пташиний спів, метушаться алеями. Та раптом сонце сховалося за сіру хмаринку, і враз потемніло, ніби чорну вуаль накинули на все. Не встиг ніхто й отямитися, як зашелестів рясний дощ, заторохтів дзвінками краплями по дахах автомобілів на стоянці. Метушлива дітвора швидко сховалася під куполом естради і з захватом спостерігала за стрімкими ручаями, що побігли рівними алеями.

ВАРІАНТ Б
Море - тихе, бурхливе, прозоре, бірюзове, тепле, сине. У різні пори року воно може бути і тихим, і бурхливим. Коли сяє сонце, море прозоре, а його колір змінюється залежно від глибини. Ближче до берега море бірюзове, а далі до обрію воно темно-синє. Та коли хмари закривають сонце, вода видається сірою, непривітною. Якщо здіймається вітер, а хвилі з гуркотом б'ються в кам'яний берег, з морем не жартуй. Воно ніби застерігає: «Хоча я й тепле, мої хвилі сильні та небезпечні».