українська мова 6 клас ГДЗ

Вправа 395

Умова:

I. Прочитайте текст. Чи можна назвати його оповіданням? Поміркуйте, що змусило людину здолати страх. Як змальовано ставлення до звірятка?
Я ТВІЙ ДРУГ
Я дуже люблю Карпати. Немає кращого відпочинку, як у горах. Отак роздумуючи, я забрів у густий ліс. Продираючись крізь хащі, я вийшов на невеличку дику місцину. Кущі молодої грабини, непрохідний ялівець, громади смерічок - усе творило перешкоду для ходи...
Я очам не повірив: неподалік стояла велика ведмедиця й жалібно скавуліла, а біля неї лежало налякане ведмежатко. Я нечутними кроками підійшов ближче й угледів: ведмежатко потрапило в пастку. Браконьєри поставили! Мені нічого не залишалося, як тільки сміливо підійти до звірятка. Але як поведеться його мати? Перемагаючи неймовірний страх, я поволі, дуже обережно підходив і не спускав з ока ведмедицю. Погладжуючи ніжне хутро ведмежати, я примовляв: «Не бійся мене, малятко, я тебе визволю, я твій друг». Я розняв залізко, погладив защемлену передню лапку - і відпустив його.
Ведмедиця уважно глянула на мене й побігла з малим до лісу (За Л. Сеником).
II. Поясніть значення виділених слів за допомогою тлумачного словника.
III. Знайдіть у тексті прикметники з префіксом не й поясніть їхнє написання. Випишіть словосполучення з цими прикметниками. Доберіть синоніми (усно).

 

Відповідь ГДЗ українська мова:

nemae