українська мова 6 клас

Вправа 73

Умова:

Виконайте завдання одного з варіантів (на вибір).
ВАРІАНТ А. Напишіть невелике висловлювання (6-8 речень) на одну з тем: «Як вирощують пшеницю», «Як будують кораблі», «Робота в космосі», «Як народжується малюнок», «Швидка допомога». Використайте професійні слова.
ВАРІАНТ Б. Напишіть невелике висловлювання (6-8 речень) про професію ваших батьків чи когось зі знайомих (з описом процесу праці). Використайте професійні слова.Відповідь ГДЗ українська мова:

ВАРІАНТ А
Як народжується малюнок
Пригадаймо прості правила: фарбу потрібно брати кінчиком пензля. Для води найкраще підійде пластикова ємкість - вона ніколи не розіб'ється. Плями на альбомному папері не з'являться, якщо ємність з водою, баночки з фарбами, палітру й ганчірку розмістити праворуч від альбому. Спробуємо намалювати ліс, у якому ростуть різні дерева: берези, ялини, дуби. Усі вони зелені. Але кожне дерево має своє забарвлення і відрізняється від інших за тоном зеленого кольору. Якщо на палітрі додати до зеленої фарби інші, і побачимо, наскільки різними бувають відтінки зеленого кольору.

ВАРІАНТ Б
Моя мама працює в бібліотеці. Це велике просторе приміщення, у якому є безліч книг, журналів, газет. У першій великій кімнаті стоїть багато стендів з книгами і шафи з каталогами. Читачі вибирають книги зі стендів або шукають потрібну книгу в каталозі. Якщо назву знаходять у каталозі, бібліотекар приносить книгу з книгосховища. Там книги розташовані в алфавітному порядку за прізвищами авторів. Бібліотекар викреслює в спеціальних картках назви книжок, які читач повернув, і записує ті, що вибрані для домашнього читання. У бібліотеці є великий світлий читацький зал, у якому пропонують ті книги, які не можна взяти додому, або якщо потрібно переглянути багато книг.