Заболотний українська мова 6 клас

Вправа 88

Умова:

Прочитайте фразеологізми. Поясніть їхнє лексичне значення, усно замінивши одним словом (словосполученням). За потреби користуйтеся довідкою.
Накивати п'ятами, ні риба ні м'ясо, в пух і прах, кров з молоком, як сніг на голову, народитися в сорочці, з комарів носок, робити з мухи слона, нагріти руки, ні пари з уст, стерти в порошок, крокодилячі сльози, набрати в рот води, сізіфова праця, до сьомого поту.
ДОВІДКА. Утекти, ніякий, вщент, гарний (здоровий), раптово, бути щасливим, маленький, перебільшувати, нажитися, мовчати, знищити (розбити вщент), нещирість почуттів, мовчати, марна праця, виснажливо.Відповідь ГДЗ українська мова:

Накивати п'ятами (утекти), ні риба ні м'ясо (ніякий), в пух і прах (вщент), кров з молоком (гарний, здоровий), як сніг на голову (раптово), народитися в сорочці (бути щасливим), з комарів носок (маленький), робити з мухи слона (перебільшувати), нагріти руки (нажитися), ні пари з вуст (мовчати), стерти в порошок (знищити), крокодилячі сльози (нещирість почуттів), набрати в рот води (мовчати), сізіфова праця (марні зусилля), до сьомого поту (виснажливо).